განათლება: 2005 – 2010წწ. თსუ იურიდიული ფაკულტეტის დოქტორანტურა; 2001-2002 წწ. ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი – ევროპული სამართლის მაგისტრატურა (ევროპული კერძო სამართლის მაგისტრი); 1999-2000 წწ. ზაარლანდის უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტი (გერმანია); 1996-2001 წწ. თსუ – იურიდიული ფაკულტეტი.
პროფესიული გამოცდილება: 2007 წლიდან – VBAT-ის პარტნიორი; თ.ს.უ. ასისტენტ-პროფესორი (კურსი: ვალდებულებითი სამართალი); 2005-2006 წწ. – VBAT –იურისტი; 2002-2005 წწ. – გერმანიის ტექნიკური თანამშრომლობის საზოგადოება – იურისტი; 2002-2004 წწ. – რობერტ ბოშის ფონდი – ლექტორი; 2001-2003 წწ. – საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს სასწავლო ცენტრი – ლექტორი; 2000-2001წწ. – საადვოკატო ფირმა "მიგრიაული და პარტნიორები" – პარალეგალი; 2001-2002 წწ. – იურიდიული ფირმა "პატარაია და პარტნიორები" – იურისტი.
ძირითადი სპეციალიზაცია: სამოქალაქო და სამეწარმეო სამართალი, ვალდებულებითი სამართალი, სასამართლო დავები.
წევრობა: საქართველოს ადვოკატთა ასოციაცია.
სამუშაო ენები: ქართული, გერმანული, ინგლისური, რუსული.